Content marketing

Wartościowa treść w branży e-commerce

Aplikacje biznesowe w nowoczesnej firmie

0

W związku z rozwojem technologii informatycznych i powszechnym dostępem do sieci internetowych coraz więcej przedsiębiorców korzysta ze specjalistycznych aplikacji biznesowych. Tego typu nowoczesne rozwiązania, uważane za ważne wsparcie biznesowe, dostępne są online lub w postaci oprogramowania przeznaczonego do instalacji na komputerze.

Aplikacje biznesowe projektowane są na podstawie doświadczeń przedsiębiorców, aby ostateczny produkt dostosowany był do wymogów branży i specyfiki prowadzonej działalności. Dzięki temu poprawiają wydajność i zwiększają efektywność procesów biznesowych, a w konsekwencji pozwalają na restrukturyzację i optymalizację przedsiębiorstwa, stwarzając nowe możliwości rozwoju. Profesjonalne aplikacje są na wyposażeniu wielu firm tak dużych, jak i małych, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Oprogramowania i aplikacje online

Aplikacje wspomagające procesy biznesowe są ważną częścią infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa, ponieważ pozwalają na automatyzację biura i sprawne zarządzanie. To już nie tylko poczta elektroniczna będąca standardem w komunikacji biznesowej, lecz także prowadzenie terminarza, a przede wszystkim zarządzanie dokumentacją.

Obecnie dostępnych jest szereg zróżnicowanych aplikacji przygotowanych z myślą o konkretnych rodzajach zastosowań odpowiadających pojedynczym procesom biznesowym. Najczęściej wdrażane są one, jako wsparcie działów księgowego, administracyjnego czy prawnego, pomagają też w zarządzaniu relacjami z kontrahentami i klientami. Wśród nich znajdują się między innymi takie aplikacje, jak ERP (Enterprise Resource Planning) wspomagające zarządzanie, CRM (Customer Relationship Management) i PRM (Partner Relationship Management) ułatwiające zarządzanie relacjami z klientami i zarządzanie relacjami z partnerami czy też DMS (Document Management System) usprawniające zarządzanie dokumentami.

Wirtualne biuro prawne

Przykładem aplikacji ułatwiającej organizowanie i przetwarzanie dokumentacji firmowej jest portal e-konsultantprawny. Jest to rozbudowane narzędzie biznesowe pozwalające na automatyczne generowanie szeregu dokumentów w oparciu o gotowe wzory na bieżąco aktualizowane przez specjalistów z zakresu prawa, w tym gospodarczego. Dodatkowo aplikacja umożliwia zarządzanie powstałą i zarchiwizowaną dokumentacją firmową poprzez szybkie jej edytowanie i modyfikowanie, dzięki czemu przedsiębiorca może tworzyć indywidualnie dostosowane dokumenty. Ponieważ wielu przedsiębiorców kieruje swoją działalność na rynki zagraniczne, aplikacja e-konsultantprawny pozwala na generowanie dokumentów również w języku angielskim.

Aplikacja ma postać wirtualnego biura prawnego, w którym znajdują się wzory dokumentów niezbędnych do prowadzenia firmy, przy czym dostępnych jest wiele rodzajów jednego typu dokumentu. Aplikację tworzy dziewięć modułów, czyli generatorów umów, pism, pozwów, formularzy urzędowych, a także terminarz będący funkcjonalnym kalendarzem przedsiębiorcy. Ponadto, aplikacja została wyposażona w praktyczną bazę zawierającą przepisy prawa gospodarczego.

Dostęp do aplikacji możliwy jest poprzez wykupienie dowolnego pakietu uprawniającego do korzystania z funkcjonalności całego portalu lub wybranych modułów. Jest to korzystne dla przedsiębiorcy, ponieważ dostosowuje on aplikację do potrzeb prowadzonej działalności. Z wybranych funkcjonalności aplikacji można korzystać już po zalogowaniu na indywidualne konto, które uzyskuje się po wykupieniu jednego z pakietów.

Aplikacja dedykowana jest również na urządzenia mobilne, dzięki czemu zarządzanie dokumentacją możliwe jest z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Mobilność wydaje się jednym z najważniejszych aspektów w biznesie, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw z oddziałami w różnych regionach i dla osób często przebywających w delegacjach.

Efektywność aplikacji biznesowych i optymalizacja przedsiębiorstwa

Zarządzanie dokumentacją przy wykorzystaniu aplikacji jest działaniem bardziej wydajnym i ekonomicznym w stosunku do metod tradycyjnych, ponieważ pozwala na kompleksową automatyzację tego procesu. Ponadto przedsiębiorca nie musi samodzielnie weryfikować kwestii związanych z obowiązującymi przepisami z zakresu prawa gospodarczego, co zwykle wymaga czasu i korzystania z usług prawniczych. Tym samym przedsiębiorca nie tylko usprawnia proces zarządzania dokumentacją, ale redukuje związane z tym koszty.

Systemy informatyczne e-biznesu odgrywają dużą rolę w prowadzeniu działalności gospodarczej, ponieważ usprawniają działania składające się na proces biznesowy przedsiębiorstwa. Korzystanie z aplikacji ułatwia komunikację wewnątrz i prowadzoną na zewnątrz firmy, zarządzanie dokumentacją firmową, podtrzymywanie relacji biznesowych. W efekcie pozwala na restrukturyzację i zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej wydajności przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na http://e-konsultantprawny.pl/

Źródło informacji: e-konsultantprawny.pl

O autorze

mm

Piotr Zając

Wielki fan badań użyteczności serwisów internetowych. Interesują go wrażenia, jakich doświadczają użytkownicy stron, a przez swoją pracę dąży do tego, by były one maksymalnie pozytywne. Tworzenie to nieodłączny element jego życia - prywatnie buduje dom, zawodowo kreuje projekty, na równie solidnych fundamentach. Zawsze osiąga cel, bo wie jak opracować strategię. Nie osiada na laurach, twierdzi że zawsze można lepiej i więcej, dlatego jego projekty są coraz doskonalsze. W międzyczasie – którego ma coraz mniej – wykłada na uczelniach wyższych, dzieląc się wiedzą i pasją ze swoimi studentami.

Zostaw komentarz

Brak komentarzy

Standardy projektowania stron WWW

Standardy projektowania stron WWW nie są zbiorem sztywnych reguł, według których serwisy internetowe powinny być budowane. Podejście takie sprawiłoby, że strony niewiele by się różniły. ...