Content marketing

Wartościowa treść w branży e-commerce

Aplikacje biznesowe w nowoczesnej firmie

1

W związku z rozwojem technologii informatycznych i powszechnym dostępem do sieci internetowych coraz więcej przedsiębiorców korzysta ze specjalistycznych aplikacji biznesowych. Tego typu nowoczesne rozwiązania, uważane za ważne wsparcie biznesowe, dostępne są online lub w postaci oprogramowania przeznaczonego do instalacji na komputerze.

Aplikacje biznesowe projektowane są na podstawie doświadczeń przedsiębiorców, aby ostateczny produkt dostosowany był do wymogów branży i specyfiki prowadzonej działalności. Dzięki temu poprawiają wydajność i zwiększają efektywność procesów biznesowych, a w konsekwencji pozwalają na restrukturyzację i optymalizację przedsiębiorstwa, stwarzając nowe możliwości rozwoju. Profesjonalne aplikacje są na wyposażeniu wielu firm tak dużych, jak i małych, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Oprogramowania i aplikacje online

Aplikacje wspomagające procesy biznesowe są ważną częścią infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa, ponieważ pozwalają na automatyzację biura i sprawne zarządzanie. To już nie tylko poczta elektroniczna będąca standardem w komunikacji biznesowej, lecz także prowadzenie terminarza, a przede wszystkim zarządzanie dokumentacją.

Obecnie dostępnych jest szereg zróżnicowanych aplikacji przygotowanych z myślą o konkretnych rodzajach zastosowań odpowiadających pojedynczym procesom biznesowym. Najczęściej wdrażane są one, jako wsparcie działów księgowego, administracyjnego czy prawnego, pomagają też w zarządzaniu relacjami z kontrahentami i klientami. Wśród nich znajdują się między innymi takie aplikacje, jak ERP (Enterprise Resource Planning) wspomagające zarządzanie, CRM (Customer Relationship Management) i PRM (Partner Relationship Management) ułatwiające zarządzanie relacjami z klientami i zarządzanie relacjami z partnerami czy też DMS (Document Management System) usprawniające zarządzanie dokumentami.

Wirtualne biuro prawne

Przykładem aplikacji ułatwiającej organizowanie i przetwarzanie dokumentacji firmowej jest portal e-konsultantprawny. Jest to rozbudowane narzędzie biznesowe pozwalające na automatyczne generowanie szeregu dokumentów w oparciu o gotowe wzory na bieżąco aktualizowane przez specjalistów z zakresu prawa, w tym gospodarczego. Dodatkowo aplikacja umożliwia zarządzanie powstałą i zarchiwizowaną dokumentacją firmową poprzez szybkie jej edytowanie i modyfikowanie, dzięki czemu przedsiębiorca może tworzyć indywidualnie dostosowane dokumenty. Ponieważ wielu przedsiębiorców kieruje swoją działalność na rynki zagraniczne, aplikacja e-konsultantprawny pozwala na generowanie dokumentów również w języku angielskim.

Aplikacja ma postać wirtualnego biura prawnego, w którym znajdują się wzory dokumentów niezbędnych do prowadzenia firmy, przy czym dostępnych jest wiele rodzajów jednego typu dokumentu. Aplikację tworzy dziewięć modułów, czyli generatorów umów, pism, pozwów, formularzy urzędowych, a także terminarz będący funkcjonalnym kalendarzem przedsiębiorcy. Ponadto, aplikacja została wyposażona w praktyczną bazę zawierającą przepisy prawa gospodarczego.

Dostęp do aplikacji możliwy jest poprzez wykupienie dowolnego pakietu uprawniającego do korzystania z funkcjonalności całego portalu lub wybranych modułów. Jest to korzystne dla przedsiębiorcy, ponieważ dostosowuje on aplikację do potrzeb prowadzonej działalności. Z wybranych funkcjonalności aplikacji można korzystać już po zalogowaniu na indywidualne konto, które uzyskuje się po wykupieniu jednego z pakietów.

Aplikacja dedykowana jest również na urządzenia mobilne, dzięki czemu zarządzanie dokumentacją możliwe jest z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Mobilność wydaje się jednym z najważniejszych aspektów w biznesie, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw z oddziałami w różnych regionach i dla osób często przebywających w delegacjach.

Efektywność aplikacji biznesowych i optymalizacja przedsiębiorstwa

Zarządzanie dokumentacją przy wykorzystaniu aplikacji jest działaniem bardziej wydajnym i ekonomicznym w stosunku do metod tradycyjnych, ponieważ pozwala na kompleksową automatyzację tego procesu. Ponadto przedsiębiorca nie musi samodzielnie weryfikować kwestii związanych z obowiązującymi przepisami z zakresu prawa gospodarczego, co zwykle wymaga czasu i korzystania z usług prawniczych. Tym samym przedsiębiorca nie tylko usprawnia proces zarządzania dokumentacją, ale redukuje związane z tym koszty.

Systemy informatyczne e-biznesu odgrywają dużą rolę w prowadzeniu działalności gospodarczej, ponieważ usprawniają działania składające się na proces biznesowy przedsiębiorstwa. Korzystanie z aplikacji ułatwia komunikację wewnątrz i prowadzoną na zewnątrz firmy, zarządzanie dokumentacją firmową, podtrzymywanie relacji biznesowych. W efekcie pozwala na restrukturyzację i zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej wydajności przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na http://e-konsultantprawny.pl/

Źródło informacji: e-konsultantprawny.pl

O autorze

mm

Piotr Zając

Wielki fan badań użyteczności serwisów internetowych. Interesują go wrażenia, jakich doświadczają użytkownicy stron, a przez swoją pracę dąży do tego, by były one maksymalnie pozytywne. Tworzenie to nieodłączny element jego życia - prywatnie buduje dom, zawodowo kreuje projekty, na równie solidnych fundamentach. Zawsze osiąga cel, bo wie jak opracować strategię. Nie osiada na laurach, twierdzi że zawsze można lepiej i więcej, dlatego jego projekty są coraz doskonalsze. W międzyczasie – którego ma coraz mniej – wykłada na uczelniach wyższych, dzieląc się wiedzą i pasją ze swoimi studentami.

Zostaw komentarz

1 komentarz

  1. Mirakala 7 Kwiecień, 2016 at 17:16 Odpowiedz

    Aplikacji biznesowych jest całe multum, ale jedną z częstszych jest alior kantor online – pozwala na sprawdzanie kursów walut w każdym możliwym miejscu!

Dodaj nowy komentarz

5 × 2 =